Sitede Sağ Tuş Kapatmak – Sağ Tıklama Yasağı

Merhaba, piyasada çalışmanın getirdiği tuhaflıklardan birisi de müşterilerden gelen ve genellikle biz geliştiriciler tarafından bir türlü anlatılamayan tuhaf istekler olsa gerek. Geçenlerde tamamlanan projelerimden birisinde müşterim benden “sitede sağ tık yasak olsun, resimlerin çalınması engellenmiş olsun” şeklinde bir cümle ile sağ tık yasaklama talebinde bulundu.

Tabi ki bu istek benim için yapılması çok çok kolay bir şey ancak anlatmak istediğim, public olarak yayında olan bir sitedeki resmin siteden alınmasının bin yolu olduğunu karşı tarafa bir türlü anlatamamış olmam ve isteğini yerine getirmek zorunda kalmam.

Her neyse, siz belki başka bir amaç için sayfanızda sağ tık yasaklamak istiyor olabilirsiniz. Ben de bu yazıda jquery ile sağ tık yasaklama olayını aşağıda paylaşacağım. Güle güle kullanın..

Yukarıdaki kodu <script> … </script> tagları arasına alarak kullanabilirsiniz. Bir önceki yazımda Armut.com Profillerimi paylaşmışım. İnceleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir