Armut.com Profillerim

Merhaba,

Bu yazım diğer yazılarımdan biraz farklı olacak. Bu sefer herhangi bir fonksiyon veya tanıtım değil yeni üye olduğum ve memnun kaldığım platformlardan biri olan Armut.com sitesi hakkında bir yazı yazacağım ve oluşturduğum profillerimi paylaşacağım.

Sizin de bildiğiniz gibi armut.com hizmet arayan kişiler ile hizmet veren kişileri buluşturan bir platform. Özellikle freelance çalışanlar için nimet niteliğinde olan bu yapı oldukça iyi çalışıyor. Tabi bu tarz platformlardan iş alabilmek için katlanılması gereken bazı şartlar da yok değil. Mesela müşterilerin sizin teklifinizi görmesi için teklif verme bedeli ödemek durumundasınız. Ücretler çok büyük değil ortalama 6-7 ₺. Bunun haricinde bir de komisyon bedeli var bu bedel ise %0.25 ile %40 arasında değişmekte. İş alabilmek için bu bedellere katlanmak gerekiyor maalesef ama bu işin doğasında olan bir durum olduğundan problem yapılacak bir şey yok.

Ben de Kocaeli de freelance web tasarımcı ve freelance yazılımcı olarak anıldığımdan dolayı platforma üye oldum ve hatta bir kaç iş de aldım 🙂 Bu platform ile freelancer arayan kişiler de piyasadaki diğer kişilere nazaran farklılar. En azından biraz daha bilinçli ve ne aradığını bilen kişilerle muhatapsınız. Onlar yaptırmak istedikleri iş ile alakalı bilgileri sisteme giriyor sistem de ilgili profillere iş fırsatı olarak çıkarıyor ve küçük bir ücret karşılığında teklif vererek işe başlıyorsunuz.

Aşağıda platformda oluşturduğum profillerimi paylaşacağım. Bu profiller aracılığı ile bu platform üzerinden güvenle iş yaptırılabiliyor bilginize.

Web Site Yapımı Profilim

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Web Site Yapımı – Armut

Profilim

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Yazılım Geliştirme – Armut

Freelance Programcı (Yazılımcı)

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Freelance Programcı (Yazılımcı) – Armut

Web Tasarım Profilim

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Web Tasarım – Armut

Web Tasarım ve Programlama Profilim

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Web Tasarım ve Programlama – Armut

Web Yazılım Profilim

Şahin Çetinkaya Kocaeli İzmit Web Yazılım – Armut

Platformda önemli olan bir kaç şeyden daha bahsedip yazıyı bitirmek istiyorum. Önemli olan konulardan biri de platformda ne kadar iş bitirdiğiniz, aldığınız yorum ve yıldız. Yani kısaca müşteri memnuniyeti.

Eğer müşterilerinizi size yorum yapmaya ve yıldız vermeye ikna edebilirseniz platform sizin profillerinizi bulundukları kategoride üstlerde çıkarmaya başlayacak ve daha fazla kişinin size ulaşmasını sağlayacak. En azından sistem size bunu vaadediyor.

Şartlardan bir diğeri de profil linklerinizi blogunuzda paylaşmanız. Bunu yaptığınızda da sistemin sizi üst sıralarda çıkaracağından bahsediyorlar hatta bu yazıyı yazma sebeplerimden biri de bu.

Eğer siz de freelance hizmet verenlerdenseniz armut.com size de uyacaktır. Bunun için yazılımcı ya da web tasarımcı olmanıza da gerek yok. Çok sayıda iş kolu ile siz de profil oluşturup çalışabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir