Php Sef Link Fonksiyonu – Sef Link Yapımı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce Sef Link İçin .htaccess Kodları başlıklı yazımda paylaştığım php sef link fonksiyonunu burada tekrardan paylaşmak istiyorum. Paylaşacağım bu fonksiyon ile siz de wordpress tarzı ve arama motoru dostu linklere sahip olacaksınız. Bildiğiniz gibi başta google olmak üzere tüm arama motorları bu konuya önem vermekte. Sizler de bu tarz fonksiyonlar kullanarak daha kaliteli ve SEO uyumlu siteler yapabilirsiniz.

Sef Link Fonksiyonu;

Kullanımı;
Yukarıda girmiş olduğum yazının çıktısı “simdi-buradaki-tum-turkce-ve-ozel-karakterleri-duzelt” şeklinde olacaktır. Güle güle kullanın.

Bu kodu uzun zamandır kullanmaktayım. Fonksiyonları toparladığım bir dosyam var ve yıllar içerisinde yüzlerce fonksiyon ile doldu. Açıkçası yukarıda kodu ne zaman nereden bulduğum hakkında bir fikrim yok. Olsaydı kaynak gösterirdim. Bana ait olan sef link fonksiyonu da var fakat bu çok daha iyi çalıştığı için bunu paylaşmak istedim. Yapan arkadaşın ellerine sağlık çok mantıklı ve kullanışlı olmuş. Güle güle kullanın. İlerleyen günlerde bana ait olan fonksiyonlarla da karşılaşacaksınız tabiki 🙂 Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

“Php Sef Link Fonksiyonu – Sef Link Yapımı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir