Jquery css() Kullanımı – Jquery Fonksiyonlar

Merhaba, bu yazımda jquery ile css kullanımı hakkında bilgiler ve güzel örnekler paylaşacak, anlatmaya çalışacağım. Kendimce bir jquery serisi yazıyorum ve ilk sıralara aldığım fonksiyonlardan birisi css() kullanımı yazısı yani bu yazı oldu. Çünkü jquery ile oldukça fazla kullanılan, çok ve oldukça kolay kullanıma sahip bir fonksiyon. Bir önceki yazımda Jquery click() Kullanımı hakkında bilgiler vererek birkaç örnek ile açıklamaya çalışmıştım. Eğer jquery de on() kullanımı ya da jquery de click() kullanımı hakkında bilgi sahibi değilseniz bu yazıdan önce o yazılara göz atmanızı tavsiye ederim.

Jquery css() fonksiyonu, kendisinine girilen css değerlerini belirtilen HTML elemanlarına uygular. Oldukça hızlı çalışır ve kullanımı da oldukça kolaydır.

Örnek;

Yukarıdaki kodları kopyalayın ve metin belgesine yapıştırarak adını index.html olarak değiştirip kaydedin. Dosyayı internet tarayıcınız ile açarak test edin. Stil değiştir butonuna tıkladığınızda sayfada bulunan yazı, buton ve diğer elemanların nasıl anında değiştiğini göreceksiniz. Kısaca jquery ile css() kullanımı sayesinde elemanlara CSS değerleri ekliyor stillerini değiştiriyoruz. Siz de bol bol örnek yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Jquery css() kullanımı bu şekilde. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir